Cupa Roşioara Extrema 2012

energo

AJPS-CLUJ va organiza în zilele de 18-19 Februarie 2012 ediţia a doua a concursului Roşioara Extrema

Concursul se va desfăşura în două manşe în 2 zile pe lacul Săcălaia.
Taxa de participare este de 50 ron

REGULAMENT
Fiecare stand va avea 2 copci la o distanţă una de alta de 2 m. Se va pescui cu un singur băţ, cu un singur cârlig şi doar la momeală vie.
Copcile se fac în timpul de pregătire.
După începerea nădiri nu se mai admite să se facă copcă.
Interzis a se face copca mai aproape de 5 metri de la buza stufului.
Nu se admite pescuitul cu artificiale sau produse de panificaţie.
Interzis băuturile alcoolice pe timpul manşelor.
Manşele vor avea 3 ore .

PROGRAM
18.02.2012 ora 10,00 – şedinţa tehnică, cafea, ceai fierbinte, extragerea standurilor.
11,00- intrarea în standuri şi pregătirea
11,55 – începerea nădirii
12,00 – începutul primei manşe
14,55 – anunţarea ultimelor 5 minute
15,00 – încetarea manşei
15,00- 16,00 cântărirea
18,00 – ceaun şi voie bună
19.02.2012 ora 9,00 – extragerea standurilor
9,30 – intrarea în standuri
10,25 – începe nădirea
10,30 – începe manşa a doua
13,25 – ultimele 5 minute
13,30- încetarea concursului
13,30- 14,00 cântărirea
14,30 – festivitatea de premiere

Alte informaţii se pot obţine la tel. 0745515208

Cei care doresc cazare în cabană pot suna la 0264241865.  Locurile sunt limitate.

Vă reamintesc că înscrierile şi plata taxei de participare se pot face până cel târziu 17.02.2012 la ora 12,00.
Plata se poate face la sediul AJPS, clubul Gherla sau la Săcălaia.
Informaţii suplimentare la telef. 0745515208

Iată cupele….

Sursa: pescuitstationar.ro (click)

Iată reziltatele:

nr.crtNUME PRENUMEcant.mansa1punctecant.mansa2punctetotal cant.tot.puncteloc
8TAPUSA DOREL384224141279831
7UNGUREANU VASILE304315862189052
4HITIOAN MIHAI100212023130253
3PETRESCU NARIUS2521130438254
9MIRCEA PAVEL883260234855
5KOSZOROS BOTOND408178548666
7GARDA REMUS0116681668127
9TALLOA ADALBERT28041728452128
6ALBERT NORBI18051729352149
6UNGUREAN DANIEL01115631561410
5MARGINEAN DORIN01183648361511
8HEDESIU CRISTIAN01181458141612
1MARTON IANOS01119061901713
2RADU MURESAN11460111461714
10KARACSONY ATILA011666661715
10PRECUB ADRIAN01118471841816
4RADULESCU SAVIAN01101102222
3MARGINIEAN MIHAI01101102222
1PETRUTA LUCIAN01101102222
2GHERGHISAN CRISTIAN01101102222
Share on Facebook
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: wordpress 4 themes | Thanks to Free WordPress Themes, Themes Gallery and Premium Themes