Clasamentul pe natiuni

Neintitulat

Rezultatele Romaniei la ultimele 5  participari si clasamentul pe puncte la Campionatul Mondial pe Natiuni proba stationar, clasament completat de pe site-ul FIPS-ED:

http://www.fips-ed.com/palmares_eng.htm

 
CltNATIONS2004200920102011201220132009
2013
1Angleterre5156
2Italie82110
3Hongrie67213
4Belgique31637
5Pays-Bas73417
6Pologne91091
7République Tchèque1015172
8Russie42469
9France213193
10Pays de Galles1961224
11Allemagne219215
12Ecosse1351529
13San Marino2317730
14Luxembourg11141611
15Serbie1411224
16Portugal17202020
17Slovaquie1283414
18Slovénie27191016
19Croatie16221312
20Suisse15182432
21Espagne12232518
22Finlande2281828
23Irlande3342733
24Suède34122631
25Roumanie26261427
26Autriche32213615
27Afrique du Sud2031837
28Bulgarie24273223
29Monténégro30323026
30Danemark29292836
31Iles Anglo Normandes18253134
32Etats-Unis25N.P.33N.P.
33Bosnie HerzégovineN.P.30298
34Lettonie31N.P.3521
35Ukraine38N.P.1119
36Australie37N.P.N.P.N.P.
37Lituanie28N.P.2322
38MacédoineN.P.N.P.N.P.N.P.
39Norvège36N.P.N.P.35
40Nouvelle Zelande35N.P.N.P.N.P.
41EstonieN.P.N.P.N.P.N.P.
42BiélorussieN.P.N.P.N.P.25
Nombre de nations participantes
N.P.Non participation au championnat
4 Points "place" au championnat

CltNATIONS2004200920102011201220132009
2013
1Angleterre5156118
2Italie82110627
3Pologne91091332
4Belgique31637433
5Hongrie67213836
6France213193239
7Pays-Bas734171041
8République Tchèque1015172549
9Russie424691457
10Allemagne2192151167
11Luxembourg111416111870
12Pays de Galles1961224970
13Serbie14112242374
14Ecosse13515292082
15Slovaquie12834141289
16Slovénie271910161991
17Espagne122325181391
18Finlande22818282197
19Croatie162213123598
20San Marino23177302299
21Ukraine3833111933101
22Portugal1720202027104
23Bosnie Herzégovine393029817106
24Lituanie2833232226106
25Roumanie2626142715108
26Suède3412263116119
27Lettonie313335217120
28Suisse1518243232121
29Autriche3221361524128
30Etats-Unis2533333731128
31Irlande334273334131
32Afrique du Sud203183737133
33Iles Anglo Normandes1825313425133
34Biélorussie3933372530134
35Norvège3633373529141
36Bulgarie2427322336142
37Nouvelle Zelande3533373737142
38Australie3733373737144
39Macédoine3933373737146
40Estonie3933373737146
41Danemark2929283628150
42Monténégro3032302637155
Nombre de nations participantes
N.P.Non participation au championnat
4 Points "place" au championnat

Campionatul Mondial pe Natiuni Stationar 2013 – videoreportaj

Share on Facebook
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: wordpress 4 themes | Thanks to Free WordPress Themes, Themes Gallery and Premium Themes